توزیع جوایز و تقدیرنامه برای برندگان رقابتی مضامین ساینسی در سرپل

توزیع جوایز و تقدیرنامه برای برندگان رقابتی مضامین ساینسی در سرپل

امروز طی محفلی از سوی ریاست معارف ولایت سرپل ضمن توزیع جوایز و تقدیر نامه ها برای برنده‌گان آزمون رقابتی مضامین ساینسی و ریاضیات از صدمین سالروز استرداد و استقلال کشورنیز تجلیل گردید.

محمد خان بیک زاد رئیس معارف ولایت سرپل که در این محفل سخنرانی میکرد گفت، یکماه قبل بیش از ۵ هزار شاگرد اناث و ذکور دوره های لیسه مکاتب مرکزی این ولایت در مضامین ساینسی و ریاضیات بین هم به رقابت پرداخته بودند که بعد از ارزیابی کمیسیون مؤظف این آزمون شاگردان لیسه‌ی نسوان چهار باغ مقام اول و لیسه های منهاج سراج و نسوان جوزجانان مرکز این ولایت بالترتیب مقام های دوم و سوم را از آن خود ساختند. به گفته آقای بیک زاد بیش از ۲۰۰ تن از شاگردان ذکور و اناث در این آزمون بحیث شاگردان ممتاز شناخته شده بودند که امروز برای آنها از سوی والی و رهبری ولایت جوایز و تقدیر نامه ها توزیع گردیده است.
عبدالقادر آشنا والی سرپل حین توزیع این جوایز، راه اندازی همچو برنامه های رقابتی سالم را در رشد استعداد های شاگردان مؤثرخوانده و بر تداوم این چنین برنامه ها تأکید ورزید.
همچنان شاگردان مکاتب و اهل معارف ترانه ها، اشعار و مقالاتی را که به وصف وطن، ارزش استقلال و ضرورت حفظ استقلال ترتیب و تهیه نموده بودند به نوبت به خوانش گرفته و از صدمین سالروز استرداد و استقلال کشور نیز یاد بود به عمل آوردند.

 


خبرنگار: یونس نعیمی

خواندن 37 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)