کشته و زخمی شدن ۸ طالب مسلح در مسیر شاهرا سرپل – جوزجان  

کشته و زخمی شدن ۸ طالب مسلح در مسیر شاهرا سرپل – جوزجان  

درنتیجه‌ی عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی در مسیر شاهراه سرپل – جوزجان ۸ تن از طالبان مسلح کشته و زخمی گردیده‌اند.

این عملیات تصفیوی پس از آن در این شاهراه از سوی نیروهای امنیتی مستقر در این ولایت راه اندازی گردید که روز گذشته طالبان مسلح این شاهراه را مسدود نموده و ۴ تن از قاضیان دادگاه استیناف ولایت سرپل را با خود برده بودند.

پاسوال عبدالقیوم باقی‌زوی فرمانده پولیس ولایت سرپل ضمن تائید این مطلب به بیان شمال گفت، پس از آن‎که روز گذشته طالبان مسلح در شاهراه سرپل – جوزجان تحرکات را انجام دادند که نیروهای مشترک امنیتی عملیات تصفیوی را در منطقه‌ی تخته در مسیر شاهراه سرپل – جوزجان آغاز نموده که در نتیجه این عملیات ۲ تن از طالبان مسلح کشته شده و ۶ تن دیگر شان زخم برداشته‌اند.

به‌گفته‌ی فرمانده پولیس سرپل این شاهراه برای فعلاً بروی ترافیک باز بوده و مشکلات ناامنیی نیز رفع گردیده است و طالبان مجبور به فرار از منطقه گردیده‌اند.

آقای باقی‌زوی همچمنان در مورد سرنوشت قاضیان ربوده شده از سوی طالبان مسلح می‌گوید که محل بودوباش آنان تثبیت شده و تلاش‌های برای رهایی آنان از سوی ادارات کشفی و امنیتی نیز آغاز گردیده است.

این درحالیست که شب عید سعید فطر نیز طالبان دو تن از سرمایه داران محلی را از این شاهرا ربوده که با اخذ ۴ صدهزار افغانی دوباره رها کرده بودند.

 

خبرنگار: محمدیونس نعیمی

خواندن 415 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)