احیا و بازسازی جنگل باغ سرپل

احیا و بازسازی جنگل باغ سرپل

رئیس اداره‌ی زراعت و مالداری ولایت سرپل از احیا وبازسازی جنگل باغ این ولایت خبر داده می‌گوید، از طریق بودجه‌ی اختیاری یک تعمیر دو طبقه‌ای نیز در این باغ اعمار شده که آماده‌ی بهره‌برداری می‌باشد.

انجنیر محی‌الدین عینی رئیس اداره زراعت و مالداری ولایت سرپل به بیان شمال گفت جنگل باغ این ولایت یکی از مشهورترین باغ‌ها در سطح ولایت‌های همجوار بوده که از اثر جنگ‌های ۴ دهه‌ی پسین تخریب و به کلی از بین رفته بود که پس از استقرار دولت جدید در کشور طی ۱۵ سال اخیر این باغ با غرس بیش از یک‌صد هزار نهال‌های مثمر و زینتی احیا و بازسازی گردیده است که برای فعلاً باشنده‌گان این ولایت و ولایت‌های همجوار از این باغ به عنوان تفریح‌گاه استفاده می‌کنند.
به‌گفته‌ی آقای عینی این باغ بیش از ۳۰۰ جریب مساحت داشته وعلاوه برداشتن یک‌صد هزار درخت مثمر و زینتی ۴ قوریه‌ی تولید نهال نیز وجود دارد که سالانه هزاران اصلحه نهال جهت سرسبزی شهر سرپل برای مردم و ادارات دولتی توزیع می‌گردد.
وی افزود در این باغ یک تعمیر دو طبقه‌ای به هزینه‌ی نزدیک به ۸ میلیون افغانی نیز اعمار شده که دارای ۸ اتاق و دیگر ملحقات ضروری می‌باشد و این تعمیر آماده‌ی بهره‌بردای است.

 


خبرنگار: محمد یونس نعیمی

خواندن 454 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)