مبدل شدن بیش از ۸۰۰ جریب زمین به باغ‎های میوه در سرپل 

مبدل شدن بیش از ۸۰۰ جریب زمین به باغ‎های میوه در سرپل 

طی ۲۰ روز گذشته بیش از ۸۰۰ جریب زمین بکر و بایر در مرکز و ولسوالی‌های شش گانۀ ولایت سرپل ازطریق پروژۀ ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت کشور به باغ‌های میوه تبدیل گردیده‌اند. 

داکتر کنشکا حمیدی مسوول پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت کشور (NHLP) در ولایت سرپل به بیان شمال گفت مطابق به پلان طرح شدۀ سال ۱۳۹۷ خورشیدی قرار بود در سطح این ولایت به ۵۰۰ جریب زمین از ده نوع میوه باغ احداث گردد، اما بنا بر علاقمندی زیاد کشاوارزان این ولایت از آغاز بهار سال جاری تا کنون ۸۲۷ جریب زمین با غرس بیش از ۷۰ هزار نهال از ده نوع میوه باغ احداث گردیده است که ۳۲۷ جریب زمین اضافه از پلان داده شده به باغ های میوه تبدیل گردیده‌اند.

در این حال انجنیرمحی‌الدین عینی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سرپل نیز با تایید گفته‌های مسوول این پروژه می‌گوید علاوه بر احداث بیش از ۸۰۰ جریب زمین به باغ‌های میوه در سطح این ولایت ۹۰۰ جریب باغ دیگر نیز از طریق این اداره احیا و بازسازی گردیده است.

این درحالی است که به‌گفتۀ مسوولان پروژۀ ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت کشور در ولایت سرپل طی سال جاری بیش از ۱۳۰۰ جریب زمین للمی نیز به جنگلات پسته تبدیل گردیده‌اند.

 

 

خبرنگار:محمد یونس نعیمی 

خواندن 1854 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 حمل 1397 ساعت 13:22
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)