در سال جدید درسرپل برای معتادان سرپناه ساخته می‌شود

در سال جدید درسرپل برای معتادان سرپناه ساخته می‌شود

رئیس ادارۀ مبارزه با مواد مخدر ولایت سرپل از افزایش روز افزون معتادان مواد مخدر در این ولایت خبر داده می‌گوید که درسال جدید خورشیدی از سوی وزارت مبارزه با مواد مخدر کشور برای آنان شلتر یا خانۀ امن ساخته می‌شود.

داکتر حمیدالله حمید به بیان شمال گفت، آمارهایی که از طریق منابع مردمی جمع آوری شده است درسطح این ولایت بیش از ۱۰ هزار فرد معتاد به مواد مخدر وجود دارند. 

او افزود که در سطح شهر سرپل نیز نزدیک به ۴۰۰ تن معتاد خیابانی موجود است که این ارقام نشان دهندهٔ افزایش ۵۰ درصدی معتادان مواد مخدر در این ولایت می‌باشد. 

آقای حمید گفت که بخاطر جمع آوری این معتادان خیابانی از سطح شهر و درمان تدریجی آنان، در سال جدید خورشیدی از سوی وزارت مبارزه با مواد مخدر کشور یک‌باب ساختمان دو منزله با تمام ملحقات آن به هزینۀ بیش از ۲ صدهزار دالر امریکایی در جوار استدیوم ورزشی ناحیهٔ دوم شهر سرپل اعمار می‌گردد که ۲۰۰ تن از معتادان درآن نگهداری و به تدریج درمان خواهند شد. 

این درحالی است که به گفتۀ مسولان بیمارستان ۲۰ بستر معتادان ولایت سرپل، از آغاز فعالیت این شفاخانه تا کنون بیش از ۵۰۰ تن از معتادین مواد مخدر درآن تداوی و این روند همچنان ادامه دارد.

 

خبرنگار: محمدیونس نعیمی 

خواندن 209 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)