شورای ولایتی سرپل خواهان اجرای عملیات دراین ولایت است

شورای ولایتی سرپل خواهان اجرای عملیات دراین ولایت است

رئيس شورای ولایتی سرپل از حکومت می‌خواهد تا به‌منظور سرکوب مخالفان مسلح دولت و ازبین بردن لانه‌های آنان عملیاتی را دراین ولایت راه‌اندازی نماید.

محمدانور رحمانی، بروز تنش‌ها و اختلاف‌های اخیر میان گروه‌های مخالف مسلح دولت دراین ولایت را یک فرصت خوب برای دولت می‌داند وتأکيد می‌کند که حکومت باید از این فرصت به نفع خود استفاده کند.

رئيس شورای ولایتی سرپل بدین باوراست که دولت با استفاده از این فرصت پیش آمده می‌تواند ساحات از دست رفته دراین ولایت را با هزینۀ کم، دوباره ازکنترول مخالفان بیرون کند.

با این حال سمونیار اسدالله حبیبی آمر امنیت و سرپرست فرماندهی پولیس ولایت سرپل می‌گوید که پلان عملیات تصفیوی مناطق ناامن این ولایت، از سوی دولت مرکزی منظور گردیده و این عملیات در روز‌های آینده آغاز خواهد شد، اما او این را مشخص نمی‌سازد که این عملیات ازکجا و چه زمانی آغاز می‌شود.

این درحالیست که از یک هفته به این‌سو درگیری‌ها میان گروه‌های مخالف مسلح دولت در ولایت سرپل جریان دارد که منجربه وارد شدن تلفات سنگین به آنان شده و ازسوی هم هرازگاهی دولت با استفاده از قوایی هوایی، مخالفان و پناه‌گاه‌های آنان دراین ولایت را آماج حمله قرار می‌دهد.

 

خبرنگار: محمدیونس نعیمی

خواندن 208 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)