جذب ۸۰ درصدی بانوان در ادارۀ معارف سرپل

جذب ۸۰ درصدی بانوان در ادارۀ معارف سرپل

طی سه سال گذشته نزدیک به ۱۴۰۰ تن از بانوان از مؤسسات تحصیلات عالی و نیمه عالی دولتی در ولایت سرپل فراغت حاصل نموده و از این جمله بیش از ۸۵۰ تن آنان به ادارات دولتی به‌ویژه معارف این ولایت استخدام و شامل کار گردیده‌اند.

محمدهاشم عمری رئیس کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین ولایت سرپل به بیان شمال گفت، در سال‌های پیش از ایجاد نهادهای تحصیلی در این ولایت بانوان تحصیل یافته و دارای سند لسانسه انگشت شمار بود، اما طی سه سال گذشته بعد از ایجاد دانشگاه و نهادهای تحصیلی دولتی درسرپل تعداد ۱۳۹۴ تن از دختر خانم‌ها از این نهادهای تحصیلات عالی و نیمه عالی فراغت حاصل نموده‌اند که از این جمله ۸۵۴ تن آنان به ادارات دولتی به‌ویژه معارف این ولایت استخدام و شامل کار گردیده‌اند.
آقای عمری از افزایش ۸۰ درصدی استخدام بانوان به ادارات دولتی به‌ویژه معارف این ولایت سخن گفته افزود،  قبلاً در مکاتب دخترانۀ این ولایت معلمان مسلکی از طبقۀ اناث وجود نداشت اما این مشکل بطور کلی با استخدام این تعداد از بانوان تحصیل یافته و مسلکی درمعارف مرفوع گردیده است.
این درحالی است که قبلاَ نیز مقام‌های امنیتی در سرپل از افزایش ۶۰ درصدی حضور زنان درارگان‌های کشفی و امنیتی این ولایت خبر داده بودند.

 

خبرنگار: محمدیونس نعیمی

خواندن 193 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)