بروز اختلاف‌ها میان مخالفان مسلح دولت در سرپل

بروز اختلاف‌ها میان مخالفان مسلح دولت در سرپل

اعضای شورای ولایتی و فعالان جامعۀ مدنی ولایت سرپل از بروز اختلاف‌های عمیق میان مخالفان مسلح دولت خبر داده می‌گویند که حکومت باید از این فرصت استفاده کند.

محمد نور رحمانی رئیس شورای ولایتی سرپل، مخالفان مسلح دولت را به ۴ دسته تقسیم کرده می‌گوید که دستۀ اول این گروه آنانی اند که به دستور استخبارات منطقه به‌ویژه شبکۀ استخباراتی آی‌اس‌آی پاکستان فعالیت دارند، دستۀ دومی کسانی اند که فریب دستۀ اول را خورده و غیر آگاهانه عمل می‌کنند، گروه سومی اشخاص مجرم و قانون گریزی اند که خود را در صفوف مخالفان مصؤن احساس می‌کنند و دستۀ چهارمی دزدان حرفه‌ای می‌باشند که از طریق چور و چپاول مردم، امرار حیات می‌کنند.
به‌گفتۀ رئیس شورای ولایتی سرپل این گروه‌ها پس از آغاز عملیات هوایی از سوی نیروهای مشترک امنیتی کشور، صف‌شان را جدا ساخته و با هم‌دیگر درگیر گردیده‌اند.
با این حال تاج‌محمد خراسانی عضو پارلمان جوان افغانستان و یکی از فعالان جامعۀ مدنی در سرپل نیز با رئیس شورای ولایتی هم‌نظر بوده اختلاف‌های به وجود آمده میان مخالفان را به نفع مردم دانسته می‌گوید که این اختلاف‌ها ماشین جنگی آنان را تضعیف ساخته و تجهزات نظامی‌شان در مقابل یک‌دیگر به مصرف می‌رسد.
این اظهارات درحالی صورت می‌گیرد که اخیرا مردم  سرپل و جوزجان دربرخی نقاط این ولایت‌ها شاهد درگیری‌های میان گروهی مخالفان مسلح دولت بوده‌اند.

 

خبرنگار: محمد یونس نعیمی

خواندن 1138 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)