کشته و زخمی شدن بیست طالب مسلح در بدخشان 

کشته و زخمی شدن بیست طالب مسلح در بدخشان 

عملیات نیروهای امنیتی افغان که از سه روز به این طرف در ولسوالی جرم بدخشان آغاز شده است، تاهنوز هم جریان دارد و مسوولان امنیتی می‌گویند که در جریان این عملیات ضمن وارد شدن تلفات به طالبان بخش‌های از این ولسوالی را از تصرف طالبان بیرون کرده‌اند.

دگروال محمد نعیم مجیدی، فرمانده لوای دوم فرقه بیست پامیر که رهبری این عملیات را به دوش دارد، روز گذشته در خط مقدم جنگ، در منطقه شخ ولول ولسوالی جرم بدخشان به خبرنگاران گفت که در عملیات مذکور هفت تن از افراد طالبان به شمول دو جنگجوی خارجی کشته و سیزده تن دیگر زخمی شده‌اند.

آقای مجیدی گفت که درمیان کشته شدگان ملا مصطفی یک جنگجوی خارجی که معاون نظامی ملا فرقان در سطح زون شمال‌شرق بود و همچنان یک خارجی دیگر نیز شامل اند، وی افزود که سیزده تن از افراد طالبان در جریان عملیات یاد شده مجروح شده‌اند.

فرمانده لوای دوم اردوی ملی مستقر در بدخشان گفت که عملیات مذکور تا تصفیه بخش‌های از ولسوالی جرم ادامه خواهد یافت.

در همین حال مل پاسوال عبدالخالق آقسای، فرمانده پولیس بدخشان می‌گوید که برای موثریت این عملیات از دولت مرکزی خواسته‌اند که از نیروهای پیاده حمایت هوایی صورت بگیرد.

عملیات مذکور به هدف تصفیه بخش‌های از ولسوالی جرم بدخشان آغاز شده‌است و مسوولان نظامی می‌گویند که در عملیات یاد شده تمام نیروهای امنیتی شرکت دارند و این عملیات با هماهنگی خوب به پیش می‌رود.

فرمانده لوای دوم اردوی ملی که رهبری این عملیات را به دوش دارد، وارد شدن تلفات به افراد ملکی توسط نیروهای دولتی را همچنان رد می‌کند.

 

خبرنگار: محمد شریف شایق 

خواندن 296 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)