مساعدشدن زمينۀ كار براي صدها جوان در سمنگان 

مساعدشدن زمينۀ كار براي صدها جوان در سمنگان 

طی سال روان خورشیدی برای ۵۵۰تن از باشنده‌گان ولایت سمنگان از سوی ادارۀ کار و امور اجتماعی این ولایت جواز کار و فرصت‌های شغلی مساعد شده‌است.

کرام‌الدین برفکی رئیس کار و امور اجتماعی سمنگان می‌گوید که در طی سال ۱۳۹۶ خورشیدی برای ۵۵۰تن از باشنده‌گان ولایت سمنگان، به‌شمول زنان و مردان که خواهان کار در اداره‌های دولتی و غیردولتی بودند، جواز کار را  توزیع و همچنان زمینۀ اشتغال را برای آنان در داخل ولایت مساعد کرده‌اند.

رئیس کار و امور اجتماعی افزود، کسانی‌که طی سال جاری صاحب کار شده‌اند شمار زیاد جوانان فارغ شده از موسسات تحصیلات عالی و نیمه عالی سمنگان بودند و همچنان تعداد از آن‌ها که تحصیلات عالی نداشتند به حیث کارمندان خدماتی نیز استخدام شده‌اند.

او گفت، تلاش برای استخدام کارگران ماهر و سایر جوانان تحصیل کرده در ادارات دولتی و غیردولتی در این ولایت جریان دارد و آنان همچنان تلاش می‌نمایند که با شماری از موسسات غیردولتی که در راستای استخدام کارگران ماهر فعالیت دارند زمینه کار را برای جوانان که در این ولایت از بیکاری رنج میبرد مهیا سازند.

این مقام کار امور اجتماعی همچنان افزود که در بخش آموزش حرفه در سال جاری برای ۲۲۵ تن از افراد بی‌بضاعت اعم از زنان و مردان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را نیز راه‌اندازی کرده‌اند تا این افراد منحیث کارگران ماهر وارد بازار کار شوند و از طریق آن بتوانند تامین معیشت نمایند.

 

خبرنگار: عبدالحی همدرد 

خواندن 284 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)