تکمیل کار۱۰۱ پروژۀ  انکشافی با هزینۀ ۱۲ میلیون دالر در سمنگان

تکمیل کار۱۰۱ پروژۀ انکشافی با هزینۀ ۱۲ میلیون دالر در سمنگان

مسوولان در ریاست اقتصاد ولایت سمنگان از تکمیل کار بیش از یک‌صد پروژه انکشافی با هزینۀ ۱۲ میلیون دالر در مربوطات این ولایت خبر می‌دهند.

زمان‌الله عبید رییس اداره اقتصاد ولایت سمنگان می‌گوید در سال جاری از طریق ادارات مختلف دولتی  درسطح مرکز و ولسوالی‌های ۶ گانۀ سمنگان ۱۸۶ پروژه انکشافی  راه‌اندازی  شده بود که تا کنون کار ۱۰۱ پروژۀ آن با هزینۀ ۱‍۲ میلیون دالر تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته است، و کار بالای ۸۵ پروژه دیگر با هزینه ۸ میلیون دالرجریان دارد.
وی گفت، تمامی این پروژه‌ها  نظر به خواست مردم درنقاط مختلف این ولایت تطبیق شده‌اند که سهولت‌های زیادی در راستای مختلف زندگی هزاران باشندۀ سمنگان از برق  گرفته تا سرک، راه‌های مواصلاتی، مکاتب، ‌کانال‌های آب زراعتی ودیوارهای استنادی بوجود آورده وهمچنان درجریان تطبیق آن‌ها فرصت‌های کاری نیز برای تعداد زیادی از کارگران محلی فراهم  شده است.
درهمین حال  انجنیر ضیاء همایون ابراهیم‌خیل رییس فواید عامه ولایت سمنگان می‌گوید هم‌اکنون کار اسفالت ۸ کیلومتر جاده درشهر ایبک جریان دارد که باتکمیل شدن آن سهولت‌های زیادی برای باشنده‌گان مرکز ولایت بوجود می‌آید.

 

خبرنگار: عبدالحی همدرد

خواندن 497 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)