تهداب‌گذاری ساختمان  یک باب کلینیک صحی در سمنگان

تهداب‌گذاری ساختمان یک باب کلینیک صحی در سمنگان

کار ساختمان یک باب کلینیک صحی از سوی وزارت صحت عامه در ولسوالی دره صوف بالای ولایت سمنگان آغاز شد.

داکتر میرآقا عصمتی رییس صحت عامۀ ولایت سمنگان می‌گوید، کار ساختمان این مرکز صحی به شکل پخته و اساسی در قریه دایمیرداد ولسوالی دره صوف بالا امروز با هزینه حدود ۱۵۰ هزار دالر امریکایی از بودیجه انکشافی وزارت صحت آغاز شده است.
آقای عصمتی اضافه کرد که در این مرکز صحی شش اتاق که شامل عملیات خانه، اتاق نسایی ولادی، دواخانه و اتاق اداری می‌باشد و همچنان مدت کار این ساختمان صحی یک سال بوده که با تکمیل شدن کار این مرکز صحی سهولت‌های خوبی در عرضه بهتر خدمات صحی برای ۱۱ هزار تن از باشنده‌گان محل که تحت پوشش این مرکز صحی می‌باشد فراهم خواهد شد.
رییس صحت عامه سمنگان می‌گوید هم‌اکنون پرسونل این مرکز صحی امور کاری‌شان را در یک حویلی کرایی به پیش می‌برند که با مشکلات زیادی مواجه‌اند و اما با ساخت تعمیر جدید مشکلات آنان از این ناحیه برطر خواهد شد.
این درحالیست که در مرکز و شش ولسوالی ولایت سمنگان ۴۴ مرکز صحی وجود داشته که در سال‌های اخیر برای اکثریت آن‌ها از طریق دولت و موسسات کمک کننده بخصوص کشور سویدن و هندوستان ساختمان‌های جدید اعمار شده است که امروزه سهولت‌های خوبی را برای مردم این ولایت بوجود آورده است.

 

خبرنگار: عبدالحی همدرد

خواندن 519 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 قوس 1396 ساعت 14:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)