وزیرداخله: برای مبارزه با طالبان در کندز قاطع هستیم

وزیرداخله: برای مبارزه با طالبان در کندز قاطع هستیم

ویس برمک سرپرست وزارت امور داخله به مردم کندز اطمینان داد که عملیات‌های بیشتری را در این ولایت راه‌اندازی می‌کنند و این عملیات‌ها در زمستان نیز ادامه خواهد داشت.

آقای برمک در رأس یک هیئت در حالی که معصوم استانکزی سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی، جنرال یفتلی لوی درستیز وزارت دفاع ملی، جنرال نیکلسن فرمانده عمومی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، سفیران ملکی ناتو و کشور آلمان با وی همراه بودند، روز دوشنبه به ولایت کندز آمدند.
اعضای این هیئت که به‌خاطر بررسی اوضاع کندز به این ولایت آمده بودند، به مردم اطمنان دادند که کندز را از وجود شورشیان طالب پاکسازی و امنیت بهتر را به مردم این ولایت به بار می‌آورند.
سرپرست وزارت امور داخلۀ کشور گفت، کسانی‌که کودکان ما را می‌کشند دشمن ما هستند و در برابر شان تزلزل نداریم بلکه مبارزۀ جدی خواهد شد.
آقای برمک گفت: " طالبانی که به صلح می‌پیوندند می‌توانند از راه پروسه‌های سیاسی مبارزه کنند و پیش بروند، اما طالبانی که به صلح نمی‌پیوندند یا باید فرار کنند یا کشته شوند، ما در این زمینه قاطع استیم"
جنرال نیکلسن فرمانده عمومی نیروهای ماموریت حمایت قاطع در افغانستان نیز همین اطمینان را به مردم کندز داده افزود که با توجه به پالیسی جدید آمریکا، طالبان جنگ را در افغانستان نمی برند، وی همچنان گفت، تعهد دارند که داعش را از بین می‌برند.
نیکلسن تأکید کرد که نیروهای مسلح افغان را حمایت کرده و تا چند سال دیگر قوای هوایی و زمینی افغان را با تجهیزات پیشرفته مجهز می‌کنند.
با این حال والی، رییس شورای ولایتی، رییس جامعۀ مدنی و شماری از متنفذان کندز، عملیات‌های ویژۀ شبانه را مؤثر خوانده خواهان شدت و پیگری آن گردیدند.
هیئت متذکره وعده سپرد که حکومت مرکزی به خواست‌های مردم توجه می‌کند و در عملی ساختن وعده هایش برای مردم کندز تعهد دارد.


خبرنگار: عنایت‌الله خلیق

خواندن 1423 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 قوس 1396 ساعت 08:47
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)