ماموریت حمایت قاطع، تلفات افراد ملکی در چهاردره را رد کرد

ماموریت حمایت قاطع، تلفات افراد ملکی در چهاردره را رد کرد

فرماندهی عمومی ماموریت حمایت قاطع گفته است که آنها در نتیجۀ تحقیقات شان که به تاریخ های ۳ و ۴ نومبر سال روان میلادی انجام شده است، به اسناد و مدارکی دست نیافته اند که نشان دهد در عملیات نظامی در ولسوالی چهاردرۀ ولایت کندز افراد ملکی کشته شده اند.

این فرماندهی دیروز در سایت رسمی اش، یافته های تحقیق اش در پیوند به وارد شدن تلفات به افراد ملکی در جریان عملیات اخیر در ولسوالی چهاردرۀ ولایت کندز را منشتر کرده و تأکيد ورزیده است که این عملیات، دقیقاً در ساحۀ صورت گرفته که درآنجا، به تعداد زیادی از جنگجویان مخالف دولت تلفات وارد شده است، موضوعی که به گفتۀ این منبع، اسدالله عمرخیل والی کندز و تورنجنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی همچنان آنرا تائید کرده اند.
فرماندهی ماموریت حمایت قاطع همچنان گفته است که تحقیق درزمینه، از سوی نظامیان امریکایی در افغانستان بگونۀ بی طرفانه صورت گرفته و یافته های آن نشان می دهد که به هیچ یکی از افراد ملکی تلفات وارد نشده و نه هم در شفاخانه ها و کلینیک های محلی چنین یک موردی دیده شده که حکایت از وارد شدن تلفات به افراد ملکی کند.
این فرماندهی، تعهد سپرده است که نظامیان امریکایی درافغانستان تمامی اتهامات وارده مبنی بر وارد شدن تلفات به افراد ملکی در جریان عملیات ها را بگونۀ جدی پیگیری کرده و درآینده نیز برای مصؤنیت مردم صلح دوست افغانستان تلاش خواهند کرد.

خواندن 229 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)