بازداشت مسوول جلب وجذب طالبان در ولسوالی شیرین تگاب فاریاب 

بازداشت مسوول جلب وجذب طالبان در ولسوالی شیرین تگاب فاریاب 

فرماندهی پولیس فاریاب از بازداشت مسوول جلب وجذب طالبان در ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب و تسلیم شدن یک طالب مسلح به نیروهای امنیتی خبر‌می‌دهند.

دوهم څارن عبدالکریم یورش، سخن‌گوی فرماندهی پولیس فاریاب گفت که اسامی صوفی حیات الله یک تن از متنفذین محل ولسوالی شیرین تگاب که با حیله ونیرنگ نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در این ولسوالی را به صفوف طالبان تشویق می‌کرد، توسط پولیس بازداشت شده است.

وی افزود که این فرد در جریان تحقیقات اعتراف کرده است که چندین تن از نیروهای امنیتی را با انگیزه دادن و پول نقد به صفوف طالبان تشویق نموده است که تعداد از این نیروها را طالبان بعداً سربریده اند. در آخرین مورد او یکی از نیروهای امنیتی را با حیله‌ای که او را داماد خود قبول می‌کند فریب می‌دهد و این فرد نیز یک عراده واسطه نوع هاموی نیروهای امنیتی را از این ولسوالی به طالبان مسلح می‌سپارد.

آقای یورش هم‌چنان از تسلیم شدن یک شخص بنام شمس الله فرزند حمیدالله که باشنده اصلی روستای یوسف میرزایی ولسوالی قرمقول است که پیش از این عضو گروپ ترورستی ملا محمد امین بود با یک میل سلاح کلاشینکوف روسی، یک میل سلاح کمری و مقدار مهمات با یک عراده موتر سایکل به پولیس این ولایت خبر ‌می‌دهد.

 

خبرنگار: احمد جاوید بیدار 

 

خواندن 82 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)