کشته و زخمی شدن بیش از۸۰ مخالف مسلح دولت و پاک‌سازی ۲۸ روستا ازوجود آنان در فاریاب

کشته و زخمی شدن بیش از۸۰ مخالف مسلح دولت و پاک‌سازی ۲۸ روستا ازوجود آنان در فاریاب

در پی مرحلۀ دوم عملیات «نوید۸» طی ۴ روز گذشته در ولایت فاریاب بیش از ۵۰ جنگجوی مخالف دولت کشته، بیش از ۳۰ تن دیگر آنان زخمی و ۲۸ روستای ولسوالی خواجه سبزپوش این ولایت همچنان از وجود هراس‌افگنان پاک‌سازی شده‌اند.

تورن‌جنرال ارکان‌حرب امان‌الله مبین فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین دیروز درنشستی خبری مشترک با والی و قوماندانی امنیۀ فاریاب در آن ولایت به خبرنگاران گفت که درمیان کشته شده‌گان، ۱۲تن از سردسته‌های مشهور آن‌ها به نام‌های قاری ذبیح مشهور به غازی، مخدوم صبغت‌الله مشهور به نصرت، گل‌آغا مشهور به فدایی، نجیب‌الله مشهور به ملا روزی، ملا یار‌محمد مشهور به بسم‌الله اکه، قاری بصیرمشهور به ملا مصطفی، مولوی غیاث‌الدین، عتیق‌الله، ملا مزمل و ملا اسماعیل نیزشامل‌اند.

آقای مبین، درجریان این درگیری‌ها، مجروح شدن یک‌تن ازنیروهای امنیتی را همچنان تائید کرده گفت که یک عراده واسطۀ هاموی، یک عراده واسطۀ کرولا، ۸ عراده موترسایکل، ۲ میل کلاشینکوف روسی، یک میل ماشیندار پیکا و یک پایۀ مخابرۀ «آیکم» دشمن نیز به‌دست نیروهای امنیتی افتاده‌اند.

او از ساخت یک بیز ثابت و به‌منظورحمایت از آن، افراز ۵ پاسگاهی امنیتی دراین ولایت نیزخبرداده گفت که کار ساخت بیز تاکنون ۷۰ درصد تکمل گردیده وکار افراز پاسگاه‌ها نیز به زودی آغاز خواهد شد.

عملیات «نوید۸» در۳ مرحله پلان‎گذاری شده است که فاز نخست آن تکمیل و دوم آن هم‌اکنون جریان دارد.

 

خبرنگار: احمدجاوید بیدار

خواندن 2950 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)