بازداشت معاون مسوول کمیسیون نظامی مخالفان مسلح دولت برای شمال 

بازداشت معاون مسوول کمیسیون نظامی مخالفان مسلح دولت برای شمال 

فرماندهی پولیس ولایت بلخ از بازداشت معاون مسوول کمیسیون نظامی مخالفان مسلح دولت برای شمال با دو تن از هم‌رهانش خبر می‌دهد.

سمنوال محمد اجمل فایز، فرمانده پولیس ولایت بلخ ظهر امروز دوشنبه در یک نشست خبری به رسانه‌ها گفت، فرد بازداشت شده گل حیدرمشهور به سید حبیب الله باشنده ولسوالی اله سای ولایت کاپیسا که قبلا بصفت معاون نام نهاد والی کاپیسا انجام وظیفه می‌نمود وبرای فعلا سمت معاونیت کمیسیون نظامی مخالفان مسلح دولت را برای شمال عهده دار است همراه با دو تن دیگر محمد آصف و آغاگل از ساحه دو راهی حیرتان در حال که قصد سفر به ولایت قندوز را داشتند بازداشت شدند. 

وی افزود، از نزد آنها یک میل تفنگچه، یک قاب دوربین شب بین، ۸۵ هزار کلدارپاکستانی، ۳۰ هزار پول افغانی، نقشه و جدول سفری و یک عراده واسطه بدست آمده است.

فرمانده پولیس بلخ نیز افزود، دو تن از مسوولان جمع آوری عشر وذکات مخالفان مسلح دولت بنام‌های سردار ولی وخیرمحمد که در ولسوالی‌های شولگره و چمتال به زور از مردم عشر جمع آوری می‌کردند بازداشت شده اند.

آقای فایز نیز از بازدشت یک تن دیگر بنام عین الدین که سلاح یک نیروی خیزش مردمی را گرفته و به گروه مخالفان مسلح دولت پیوسته بود از شهرک بندری حیرتان خبر داد.

فرمانده پولیس بلخ تاکید می‌کند که فعالیت نیروهای کشفی واستخباراتی افزایش یافته و هم اکنون عملیات نیروهای دفاعی وامنیتی در برابر مخالفان مسلح دولت در ولسوالی‌های دولت آباد، چمتال، چهاربولک، بلخ و قسمت‌های از شورتپه ولایت بلخ ادامه دارد.

 

خبرنگار: حامد نوابزاده 

 

خواندن 49 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)