تیم کرکت نابینایان بلخ مورد حمایت وتشویق قرار گرفت 

تیم کرکت نابینایان بلخ مورد حمایت وتشویق قرار گرفت 

تیم کرکت نابینایان بلخ که در تورنمنت بهاری کرکت نابینایان در ولایت ننگرهار به مقام نخست دسته یافته بود، طی مراسمی پیش از چاشت امروز مورد تشویق و حمایت قرار گرفتند.

احمد جاوید رادمرد، کپیتان تیم کرکت نابینایان ولایت بلخ می‌گوید، این تورنمنت که به منظور به نمایش قرار دادن توانمندی‌های افراد روشندل با اشتراک تیم‌های کرکت نابینایان ولایت‌های کنر، جلال آباد وبلخ راه اندازی شده بود آنها توانستند به مقام قهرمانی دست یابند.

وی، با بیان اینکه افراد دارای معلولیت ناتوان نیستند افزود، ورزش کاران دارای معلولیت میدان‌های ورزشی ویژه در دسترس ندارند و خواهان فراهم سازی مکان های ورزشی هستند.

از سوی هم عبدالحق خرمی شهردار شهر مزار شریف که در این مراسم حضور داشت از ساخت و ساز یک میدان کرکت معیاری در بلخ خبر داد و گفت که این مکان ورزشی از سوی کرکت بورد افغانستان در همکاری با کشور هند در مساحت ۱۴ جریب زمین با هزینه ۷۰ میلیون افغانی در سال روان ساخته می‌شود.

تیم نابینایان کرکت ولایت بلخ در سال گذشته نیز به مقام قهرمانی دست یافته بود، هر چند ورزشکاران نابینایان کرکت از دید محروم اند، اما این ورزشکاران تاکید می‌کنند که از افراد سالم هیچ کمی ندارند می‌توانند همانند دیگر افراد ورزش کنند و قهرمانی بدست بیاورند.

 

خبرنگار: حامد نوابزاده 

 

خواندن 136 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)