برگزاری جلسه معرفی برنامه های سال ۱۳۹۸ «جی آی زید» آلمان در بلخ 

برگزاری جلسه معرفی برنامه های سال ۱۳۹۸ «جی آی زید» آلمان در بلخ 

دفتر«جی آی زید» آلمان در بلخ طی نشستی با مسوولان ریاست عدلیه و ریاست امور زنان پنج ولایت شمال کشور در شهر مزار شریف بحث و گفت‌گو نمودند.

فلوریان"سمیتمنز" کمیشنر وزارت انکشاف وتوسعه اقتصادی آلمان که در این برنامه سخن‌می‌زد گفت، با وجود مشکلات برنامه‌های شان را نیز ادامه داده اند و بیش از یک دهه می‌شود که برنامه حاکمیت قانون «جی آی زید» در افغانستان به ویژه شمال کشور جریان دارد و با تطبیق این برنامه در بخش ارگان‌های عدلی و ریاست زنان تغییرات موثر بوجود آمده است.

وی می‌افزاید، اگر حمایت جهانی باشد یا نه؛ برنامه حاکمیت قانون ادامه می‌یابد، و می‌خواهند با ادامه این برنامه سطح آگاهی مردم را بلند برده و عدالت را تامین و رشوه را در افغانستان کاهش دهند.

این در حالی‌است که امین الله "امین" رئیس عدلیه ولایت بلخ و سید جعفرمصباح رئیس عدلیه ولایت جوزجان از همکاری و برنامه‌های «جی آی زید» آلمان ستایش کرده می‌گویند، کشور آلمان در بخش‌های مختلف برای مردم افغانستان به ویژه شمال همکاری‌های زیادی کرده است. آنان می‌گویند حاکمیت قانون به مردم قدرت واقعی می‌دهد وزمینه‌را برای نظم وعدالت فراهم می‌کند. اما از وضعیت امنیتی نگرانی کرده بیان می‌دارند که به دلیل ناامن بودن، نمی‌توانند به شماری از روستا‌ها سفر کنند و برنامه‌ی شان را نیز تطبیق نمایند.

 

خبرنگار: مهناز موزون 

 

خواندن 217 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)