کشته و زخمی شدن ۲۴ مخالف مسلح دولت در بلخ 

کشته و زخمی شدن ۲۴ مخالف مسلح دولت در بلخ 

مسوولان امنیتی ولایت بلخ از کشته و زخمی شدن ۲۴ تن از مخالفان مسلح دولت و رهایی وسایط باربری ربوده شده توسط مخالفان مسلح دولت در مسیر شاهراه بلخ-جوزجان خبر می‌دهند.

دگروال آقا شیرین، رئیس ارکان لوای دوم پیاده‌ی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به بیان شمال گفت، شب گذشته مخالفان مسلح دولت بیش از ده عراده واسطه‌ی باربری که شامل مواد خوراکی و نفتی بود را از مسیر شاهراه بلخ–جوزجان ربودند.

وی گفت که بخاطر بازپس‌گیری این وسایط عملیات مشترک نیروهای دفاعی و امنیتی از روستا‌های مارگین‌تپه ونوآباد ولسوالی چهاربولک آغاز گردید و وسایط ربوده شده از روستای موش‌خور ولسوالی چهاربولک دریافت گردید.

آقای شیرین هم‌چنان افزود که وسایط و راننده‌گان از نزد مخالفان رها شدند و در پی این عملیات تلفان سنگین به مخالفان مسلح دولت وارد و اجساد شان نیز بدست نیروهای امنیی افتاده است.

از سوی هم، مل‌پاسوال عبدالرازق قادری، آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت بلخ از تامین امنیت این مسیر اطمینان داده افزود، نیروهای دفاعی وامنیتی در مسیر شاهراه مستقر هستند.

این درحالی‌ست که چندی پیش نیز مسوولان امنیتی از ایجاد شش پاسگاه بزرگ امنیتی از سوی اردوی ملی و پولیس ملی در همین مسیر خبر داده بودند.

 

خبرنگار: حامد نوابزاده 

 

خواندن 224 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)