تدویر نشست مردمی با برشنا شرکت در بلخ 

تدویر نشست مردمی با برشنا شرکت در بلخ 

شرکت برشنا در بلخ نشست مردمی را تحت عنوان "دانستن حق شماست" با حضور مسوولان برشنا شرکت، مسوولان محلی بلخ و مردم در مزارشریف راه‌اندازی کرد، و در این نشست مشکلات و چالش‌های مردم بلخ بر سر قیمت برق به بحث گرفته شد.

در این نشست مردم بلخ از بلند بودن بهای صرفیه‌ی برق شکایت نموده خواستار تجدید نظر در بهای برق شدند. آنان می‌گویند قیمت یک کیلووات برق در مزارشریف ۲۵،۶ افغانی است اما در دیگر ولایت‌ها کمتر قیمت‌گذاری شده و آنان توان پرداخت آن‌را ندارند.

محمداسحاق رهگذر والی بلخ می‌گوید تاکنون مردم شش ولسوالی بلخ از نور برق محروم اند. وی خواهان توزیع برق به ولسوالی‌ها شده و از برشنا شرکت خواست که قیمت برق را در این ولایت نیز کاهش دهد.

از سوی هم امان‌الله غالب، مسوول برشنا شرکت در افغانستان می‌گوید برق افغانستان بیشتر وارداتی است و مشکلات زیادی بر سرراه برشنا شرکت قرار دارد. وی افزود که در مورد حل مشکلات مردم بر سر قیمت بودن برق تلاش خواهند کرد. اما وی وعده کاهش قیمت برق را به مردم بلخ نداد.

این در حالی‌ست که بارها مردم بلخ از بلند بودن قیمت برق شکایت داشته و دست به اعتراض‌های مدنی زده‌اند، اما تا هنوز از سوی مسوولان برشنا شرکت به این مشکل رسیده‌گی نشده است و این‌که چه زمانی قیمت برق در این ولایت کاهش می‌یابد پرسشی است که گذشت زمان به آن پاسخ خواهد داد.

 

خبرنگار: مهناز موزون 

 

خواندن 216 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)