آغاز عملیات در سه ولایت زون شمال کشور 

آغاز عملیات در سه ولایت زون شمال کشور 

مقام‌های قول اردوی ۲۰۹ شاهین از آغاز عملیات وسیع تحت نام « ایثار۱۰» در چارچوب عملیات « نصرت۹۷» در ولایت‌های جوزجان، سرپل و فاریاب خبر می‌دهند.

تورنجنرال ولی محمد احمدزی، قوماندان قول اردوی ۲۰۹ شاهین پس از ظهر روز گذشته در یک نشست خبری در مقر این قول اردو به رسانه‌ها گفت که این عملیات صبح روز شنبه با حضور نیروهای مشترک افغان آغاز شده و تا این دم شش مخالف مسلح دولت کشته شده و ۱۲ حلقه ماین کشف و از بین برده شده است.

وی افزود، این عملیات پس از دو ماه پلان‌گذاری آغاز شده و در ادامه‌ی آن مسیر شاهراه جوزجان–فاریاب باز خواهد شد و نیروهای امنیتی مسیر این شاهراه را بطور دوامدار تأمین امنیت خواهند کرد.

آقای احمدزی هدف این عملیات را برطرف سازی تهدیدات از راه‌های مواصلاتی و اتخاذ تدابیر انتقال مواد ۱۵ پروژه ساختمانی که از سوی رییس جمهور کشور منظور شده و کمک‌های بشردوستانه سازمان غذایی جهان یا «WFP» به ولایت فاریاب عنوان کرد.

قوماندان قول اردوی شاهین در سخنان‌اش افزود که مخالفان مسلح دولت از سوی بعضی از کشورها حمایت می‌شوند تا شمال کشور را ناامن بسازند و مانع تطبیق پروژه‌های عام‌المنفعه شوند، اما نیروهای دفاعی و امنیتی این مجال را به آن‌ها نمی‌دهند.

 آقای احمدزی برای تامین امنیت ولایت بلخ و ولسوالی نا امن آن از استخدام یک کندک مجهز با تمام تجهیزات پیشرفته نظامی نیز خبرداد.

این در حالی است که چندین بار عملیات‌های بزرگ از بهر امن سازی مسیر شاهراه جوزجان– فاریاب راه‌اندازی شده اما مقام‌های این قول اردو تاکید می‌کنند که این عملیات نسبت به عملیات‌های دیگر خاص و متفاوت است.

 

خبرنگار: حامد نوابزاده 

 

خواندن 321 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 25 قوس 1397 ساعت 11:07
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)