دومین چهارشنبه سیاه برای خانواده خبرنگاران 

دومین چهارشنبه سیاه برای خانواده خبرنگاران 

شماری از مسولین رسانه ها، خبرنگاران و جوانان در شهر مزارشریف گرد هم آمده و حمله انتحاری روز گذشته‌ هراس افگنان در دشت برچی کابل را که جان دو خبرنگار و ورزشکاران را گرفت با الفاظ تند محکوم کردند.

شماری از مسولین رسانه ها و خبرنگاران با از دست دادن هم مسلکان شان اندوهگین شده می‌گویند زودتر از کدام مورد شکایت کنند از عدم رسیده‌گی به پرونده عاملین قتل خبرنگاران، عدم مصئونیت جانی خبرنگاران بی توجهی حکومت در برابر شان و یا هم از نداشتن حق دسترسی به اطلاعات.

آنان همچنان از برگزاری نشست های سمبولیک دولت و کمیته مصئونیت خبرنگاران شکایت داشته می‌گویند کمیته مصئونیت خبرنگاران هیچ کاری برای حفظ جان خبرنگاران انجام نداده.

اما آنان تاکید ورزیدند که اینگونه حملات هراس افگنان نمی‌تواند گلوی آزادی بیان را خفه کند بلکه بیشتر از پیش برای اطلاع رسانی تلاش می‌ورزند.

عارف موسوی خبرنگار طلوع نیوز که دو همکارش را از دست داده است می‌گوید بوقوع پیوستن این گونه رویداد ها ضعف و ناتوانی نهاد های امنیتی را نشان میدهد.  

در همین حال مبینه ساعی مسئول دفتر نی از وضعیت کنونی کشور نگران بوده می‌گوید با بی توجهی دولت اگر چنین وضعیت ادامه یابد شاهد رویداد های مشابه خواهیم بود.

این درحالیست که شام روز گذشته یک حمله کننده انتحاری مواد همراهش را در داخل یک ورزشگاه در منطقه دشت برچی شهر کابل انفجار داد و لحظات پس از این حمله، یک حمله انتحاری دیگر نیز در نزدیکی این محل در بین تجمع مردم و خبرنگاران صورت گرفت که در این دو حمله ده ها تن کشته و زخمی شدند.

 

خبرنگار: مهناز موزون 

خواندن 310 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 15 سنبله 1397 ساعت 13:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)