کمک سه‎هزار تن گندم از سوی کشور ازبیکستان، به آسیب دیده‌گان حوادث طبیعی در شمال

کمک سه‎هزار تن گندم از سوی کشور ازبیکستان، به آسیب دیده‌گان حوادث طبیعی در شمال

کشور ازبیکستان برای ولایت‌های متاثر شده از خشک‎سالی  وآسیب دیده‎گان از سیلاب‎های اخیر در شمال کشور پس از چاشت روز گذشته سه‌هزار تن گندم کمک کرد.

عصمت‌الله ایرگشوف، نماینده‌ی خاص رئیس جمهور ازبیکستان در افغانستان گفت، این کمک‌ها برای آسیب دیده‌گان حوادث طبیعی ناشی از خشک‌سالی و سیلاب‌های اخیر صورت گرفته است.

وی برادامه‌ی کمک‌های بیشتر این کشور در بخش ساخت وساز فابریکه‎ی موترسازی درکشور، انتقال لین برق از ولایت سرخن‌دریای ازبیکستان تا شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان و ساخت خط آهن از مزارشریف تا ولایت هرات نیز سخن زد.

وی همچنان  تأکید کرد که قیمت برق را تا ۳۵ در صد کاهش خواهند داد.

از سوی هم محمدهمایون قیومی مشاورارشد ریاست جمهوری در امور زیربناها، ضمن اشاره به اثرات منفی خشک‎سالی و سرازیر شدن سیلاب‎ها در شمال کشور از کمک‎های به موقع کشور ازبیکستان درشمال کشورقدردانی کرد.

محمداسحق رهگذر والی بلخ گفت، این کمک‎ها در حالی صورت می‌گیرد که مردم شمال را از یک سو خشک‌سالی واز سوی دیگر سیلاب‌ها متضرر ساخته‌اند.

قابل یاد آوری‌ست که در مراسم استقبال از رسیدن محموله کمکی کشور ازبیکستان در شهرک بندری حیرتان، افزون بر وزیران، شماری از اعضای پارلمان وشورای‌های ولایتی زون شمال کشورو نیز حضور داشتند. 

 

خبرنگار: حامد نوابزاده 

خواندن 6909 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)