آغازروند  ثبت نام رای دهنده‌گان در بلخ

آغازروند  ثبت نام رای دهنده‌گان در بلخ

روند ثبت نام رای دهنده‌گان امروز با حضور والی بلخ در این ولایت آغاز شد.

فضل احمد حیاتی سرپرست کمیسیون مستقل انتخابات ولایت بلخ گفت که درسطح ولایت بلخ ۳۱۴ مرکز ثبت نام رای دهنده‌گان وجود دارند که ۱۳ مرکز آن در  مناطق ناامن این ولایت استند و تاکنون بسته می‌باشند.

او افزود که در سطح شهر مزارشریف ۵۰ مرکز ثبت نام رای دهنده‌گان وجود دارند که از ۲۵ ماه حمل سال جاری روند ثبت نام رای دهنده‌گان درآن‌ها آغاز و تا ۲۳ ثور ادامه می‌یابد.

به‌گفتۀ آقای حیاتی دور دوم آن از ۲۵ ثور تا هفتم جوزا در مراکز ولسوالی‌‌ها و دور سوم آن از ۹ جوزا تا ۲۲ جوزا در سطح روستاها همچنان جریان پیدا می‌کند. 

از سوی هم محمد اسحاق رهگذر والی بلخ در مراسم آغاز روند ثبت نام رای دهنده‌گان از مردم خواست که برای پیشرفت و ترقی کشور به خاطر رای دادن به نامزدان مورد نظر شان در مراکز ثبت نام رای دهنده‌گان حضور یافته و ثبت نام کنند.

همزمان با بلخ، روند ثبت نام رای دهنده‌گان امروز درسطح کشور به ویژه دربقیه ولایت‌های دیگر زون شمال وشمال‌شرق نیز با حضور مقام‌های محلی آغاز شده است.

این در حالیست که به تاریخ ۲۸ ماه میزان سال جاری انتخابات ولسی جرگه و همچنان برای نخستین بار انتخابات شوراهای ولسوالی در سطح کشور برگزار می‌گردد.

 

خبرنگار: مهناز موزون 

خواندن 5745 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)