اجرای تطبیقات آتش‌دار در قول اردوی ۲۰۹ شاهین

اجرای تطبیقات آتش‌دار در قول اردوی ۲۰۹ شاهین

منسوبان قول اردوی ۲۰۹ شاهین پس از تکمیل یک دورۀ آموزشی، آموخته‌های‌شان‌را با اجرای تطبیقات‌ آتش‌دار به‌نمایش گذاشتند.

دراین تطبیقات که صبح امروز به‌گونۀ حقیقی در ساحۀ انداخت این قول اردو اجرا شد، نزدیک به یک‌صدتن از نیروهای قطعات مختلف این قول اردو اشتراک داشتند واز سلاح سبک وسنگین کار گرفتند. 

تورن‌جنرال ارکان‌حرب امان‌الله مبین فرمانده قول‌ اردوی ۲۰۹ شاهین که این تطبیقات را نظارت می‎نمود، هدف آن‌را افزایش مهارت‌های رزمی نیروهای اردوی ملی در میدان‌های نبرد و آماده‌گی برای عملیات «نصرت۱۳۹۷» عنوان کرد.

آقای مبین اطمینان داده گفت، همان‎گونه که درسال روان دشمنان مردم افغانستان در ساحۀ مسؤلیت این قول اردو به شکست مواجه شدند، برای پیش‌برد عملیات نصرت ۹۷ در سال آینده نیز آماده‌گی کامل دارند وبه دشمنان مردم افغانستان اجازه نخواهند داد تا امنیت را درین حوزه برهم بزنند.

از سوی هم تورن‌جنرال سردارمحمد ابوالفضل رئیس تفتیش ستردرستیز وزرات دفاع ملی که به ولایت بلخ آمده بود ودرجریان این تطبیقات حضورداشت گفت که با توانمندیی که نیروهای دفاعی وامنیتی دارند، خواست و آرمان مردم افغانستان درقسمت تأمین امنیت برآورده خواهد شد.

قابل یادآوری‌ست، نیروهای شامل در تطبیقات در کورس زیرنام تعلیمات جمعی برای مدت ۴هفته آموزش عملی ونظری را از سوی استادان مرکز تعلیمی و مشاورین ماموریت حمایت قاطع فرا گرفته بودند وسند فراغت نیز دریافت کردند.

 

خبرنگار: حامد نوابزاده

خواندن 286 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)