برای ۳۳۳ خانواده در بدخشان مواد غذایی توزیع شد

برای ۳۳۳ خانواده در بدخشان مواد غذایی توزیع شد

روز گذشته، ادارۀ جمعیت هلال احمر افغانستان برای ۳۳۳  فامیل بی بضاعت و متضرر از حوادث طبیعی در ولسوالی های خاش و ارگوی ولایت بدخشان مواد غذایی توزیع کرد.

منابع در ادارۀ جمعیت هلال احمر افغانستان می گویند که این کمک ها از طرف ادارۀ جمعیت هلال احمر کشور قطر تهیه شده است و ادارۀ سره میاشت افغانستان با در نظر داشت میزان آسیب پذیری مردم در بدخشان، این کمک ها را به افراد مستحق در دو ولسوالی بدخشان توزیع کرده است.
میرام صداقت، سخنگوی ادارۀ جمعیت هلال احمر که در ترکیب هیات توزیع این کمک ها به بدخشان سفر کرده است در گفتگویی به بیان شمال گفت که مواد غذایی مذکور که شامل آرد، برنج، روغن، لوبیا، چای و شکر می باشد، به فامیل های توزیع می شود که از لحاظ اقتصادی در وضعیت خوبی قرار ندارند.
سخنگوی ادارۀ جمعیت هلال احمر افغانستان می گوید که میزان فقر و آسیب پذیری در میان مردم در بدخشان فراوان است و ادارۀ آنها تلاش می کند که در آینده برنامه های کمک رسانی را به بدخشان اختصاص بدهند؛ تا خانواده های بیشتر از کمک های امدادی آن ها مستفید شوند.
گفته می شود که در بدخشان نزدیک به هفتاد در صد جمعیت ساکن این ولایت زیر خط فقر زندگی می کنند و نا امنی و مشکلاتی از این دست به میزان فقر در بدخشان افزوده است، به همین دلیل ساکنان بدخشان بیشتر از هر جای دیگر به دریافت کمک های غذایی نهادهای امداد رسان ضرورت دارند.

 


خبرنگار: محمدشریف شایق

خواندن 538 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)