شاگردان در مکاتب بدخشان از نبود محل مناسب آموزشی شکایت دارند

شاگردان در مکاتب بدخشان از نبود محل مناسب آموزشی شکایت دارند

شماری از شاگردان مکاتب در مرکز بدخشان می‌گویند که به دلیل نبود فضای مناسب آموزشی در مکاتب قادر به یاد گرفتن دروس شان نیستند و از دولت انتظار دارند که به این مساله رسیده‌گی کند.

یاسمین، دانش آموز در یکی از لیسه‌های مرکز بدخشان می‌گوید که در روی فرش پلاستیکی می‌نشینند، نه صنف دارند و حتی خیمه هم ندارند، او می‌گوید که شدت گرما آزار دهنده است و روزانه شماری ازشاگردان دچار ضعف و بی‌حالی می‌شوند.

قندی کریمی، مدیر لیسه حلیمه سعدیه در مرکز بدخشان می‌گوید که مکتب آن‌ها ساختمان دارد اما در تناسب به شمار شاگردان ساختمان این مکتب پاسخ‌گوی نیازمندی شاگردان نیست و ازدحام شمار شاگردان در اتاق‌های کوچک از دشواری عمده شاگردان و آموزگاران این لیسه است.

عبدالسمیع ابدیار، رییس معارف بدخشان هم می‌گوید که کمبود محل مناسب آموزشی از دشواری عمده شاگردان در معارف بدخشان است و این مساله می‌تواند تاثیر منفی بر پروسه آموزش شاگردان مکاتب داشته باشد.

منبع می‌گوید که در بدخشان یک تعداد مکاتب هیچ ساختمان و مکاتبی که هم ساختمان دارند، تکافو کننده نیست او می‌گوید که داشتن زیربنا و ساختمان از شاخصه‌های عمده تعلیم و تربیه است.

مسوولان ریاست معارف بدخشان می‌گویند در مجموع ولایت بدخشان ۳۰۴ مکتب فاقد ساختمان هستند و شاگردان در زیر درختان و فضای نا مناسب برای آموزش، مشغول فراگیری دروس شان هستند.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

 

خواندن 37 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)