نگرانی مردم از افزایش جرایم جنایی در مرکز بدخشان

نگرانی مردم از افزایش جرایم جنایی در مرکز بدخشان

شماری از باشنده‌گان مرکز بدخشان می‌گویند که میزان جرایم جنایی در مرکز بدخشان افزایش یافته است و آن‌ها نگران‌اند.

سیف‌الدین سایس، رییس جامعه‌ی مدنی بدخشان با نگرانی از افزایش جرایم جنایی در مرکز بدخشان می‌گوید که باید جلو افرادی که باعث اخلال امنیت در این شهر می‌شوند، گرفته شود.

غلام محمد آتش‌پور، یکی از متنفذین در مرکز بدخشان اما به این عقیده است که وجود صدها و احتمالن هزارها معتاد در شهر کوچکی مانند فیض‌آباد به افزایش جرایم جنایی در این شهر دامن زده است.

در همین حال پولیس بدخشان می‌گوید که نیروهای امنیتی برای جلوگیری از وقوع جرایم از هیچ تلاش دریغ نمی‌کنند و هرگاه جرمی اتفاق می‌افتد عاملان آن از سوی نیروهای پولیس گرفتار و به پنجه قانون سپرده می‌شوند. 

سمونوال اسدالله محمدی، فرمانده پولیس بدخشان می‌گوید که پولیس کار خود را انجام می‌دهد اما تا زمانی که مردم عملن با پولیس هم‌کاری نداشته باشند، جلوگیری از وقوع جرایم دشوار خواهد بود.

او می‌گوید که ۲۲ قضیه‌ی قتل در مجموع ربع اول سال ۹۸ در مرکز و ولسوالی‌های بدخشان اتفاق افتاده است و در شهر فیض‌آباد شش حادثه قتل روی داده است که ۵ قاتل گرفتار شده‌اند.

مردم از پولیس و نیروهای امنیتی انتظار دارند که برای کاهش جرایم در مرکز بدخشان گشت‌زنی شبانه در محلات مسکونی بیشتر شود، موترهای شیشه سیاه پاک‌سازی و از گشت و گذار افراد مسلح غیرمسوول نیز جلوگیری شود. 

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

 

خواندن 49 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)