کمپاین آگاهی از ماین برای شاگردان مکاتب مرکز بدخشان آغاز شد

کمپاین آگاهی از ماین برای شاگردان مکاتب مرکز بدخشان آغاز شد

برنامه آگاهی دهی از خطرات ماین و مواد انفجاری، برای شاگردان مکاتب در بدخشان آغاز شد.

این برنامه که از سوی نیروهای امنیتی افغان و به حمایت مرکز رسانه ای بیان شمال انجام می‌شود، از طریق این برنامه شاگردان مکاتب کتابچه، قلم و خریطه‌های دستی بدست می‌آورند که حاوی پیام‌ها و تصاویری از انواع و اقسام ماین هاست.

سمونوال اسد الله محمدی، فرمانده پولیس بدخشان که در مراسم آغاز این برنامه در یکی از لیسه‌های مرکز بدخشان شرکت کرده بود، اجرای این برنامه را برای بلند بردن آگاهی شاگردان در مورد ماین موثر خواند.

فرمانده پولیس بدخشان افزود:  شاید از لحاظ تحفه یک قلم و یک کتابچه، تحفه ناچیزی باشد، اما تصاویری که در این کتابچه‌ها وجود دارد شما را در مورد ماین آگاه می‌سازد، شما هر گاه با چنین اشیا روبرو شدید، به بزرگان و پولیس و شماره ۱۱۹ که آنجا درج است، به تماس شوید.

عبدالحی انتظامی، معاون تعلیمات اسلامی ریاست معارف بدخشان هم گفت که هنوز هم ماین‌ها و مواد انفجاری باقی‌مانده از جنگ از مردم قربانی می‌گیرد و اجرای این برنامه شاگردان را نسبت به ماین‌ها و مواد انفجاری آگاهی می‌دهد.

سید ابراهیم صمیم مدیر لیسه عالی کوکچه در مرکز بدخشان، هم از این برنامه نیروهای امنیتی قدر دانی کرد و گفت که این برنامه شاگردان را متوجه می‌سازد که برای سلامت خود و دیگران به اشیا و مواد مشکوک دست نزنند.

برنامه آگاهی دهی از ماین در ده مکتب مرکز بدخشان با توزیع قرطاسیه برای ده هزار شاگرد انجام می‌شود و هدف آن آشنا سازی شاگردان با ماین‌ها و مواد انفجاری است که همه ساله از مردم در نقاط مختلف کشور قربانی می‌گیرد.

 

خبرنگار: محمد شریف شایق 

 

خواندن 59 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)