وقوع حوادث سیلاب در بدخشان تلفات جانی و خسارات مالی به بار آورد

وقوع حوادث سیلاب در بدخشان تلفات جانی و خسارات مالی به بار آورد

سرازیرشدن سیلاب‌های مدهش در سه روز اخیر دربدخشان ۳ تن را کشته و صدها جریب زمین زراعتی و دها کیلومتر راه‌های مواصلاتی را تخریب کرده است.

سید عبدالله همایون دهقان، رییس اداره مبارزه باحوادث بدخشان می‌گوید که  بارندگی‌های پی هم در روزهای گذشته باعث سرازیرشدن سیلاب‌های ویرانگر در ولسوالی‌های شهر بزرگ، کشم، تیشکان و ارگو شده است.

منبع گفت که صدها جریب زمین زراعتی تحت کشت و ده‌ها کیلومتر سرک و راه‌های مواصلاتی که این ولسوالی‌ها را به مرکز ولایت وصل می‌نماید تخریب و از بین رفته است.

وی افزود در ولسوالی شهر بزرگ ۳ نفر دراثر سیلاب کشته شدند و تیم های سروی از موسسات و ارگان‌های دولتی غرض تثبیت خسارات وارده  به ولسوالی متذکره اعزام گردیده اند.

سید عبدالروف عبیدی، ریس فواید عامه بدخشان هم می‌گوید که  درطی سه روز باران‌های شدید و سرازیر شدن سیلاب‌های مدهش شاهراه فیض آباد- تالقان و فیض آباد- بهارک نیز سیلاب‌های ویرانگر را شاهد بود و این مساله سبب شده است برای ساعت ها مسیر این شاهراه ها به روی ترافیک مسدود شوند، اما به اثر تلاش‌های انجام شده این شاهراه بروی مردم باز شده اند.

عبیدی افزود که دراثر سرازیر شدن سیلاب های سه روز اخیر درحدود ۴۰  میلیون افغانی به شاهراه فیض آباد- تالقان  و فیض آباد- بهارک خساره وارد گردیده است.

 

خبرنگار: محمد شریف شایق 

 

خواندن 104 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)