برای دو هزار خانواده بیجاشده ناشی از جنگ در بدخشان کمک رسانی می شود

برای دو هزار خانواده بیجاشده ناشی از جنگ در بدخشان کمک رسانی می شود

سید عبدالله همایون دهقان رییس اداره مبارزه با حوادث طبیعی بدخشان میگوید، برای دو هزار خانواده بیجا شده در این ولایت امداد رسانی صورت میگیرد.

آقای دهقان می گوید که این برنامه در هماهنگی با اداره مهاجرین بدخشان انجام می شود و تلاش می شود تا بیجا شدگان از تمام ولسوالی های بدخشان از این کمک ها مستفید شوند.

رییس اداره مبارزه با حوادث طبیعی بدخشان میگوید که بیجا شدگان جنگ در بدخشان با دشواری های فراوانی روبرو هستند و به همین خاطر دولت تلاش می کند تا با توزیع این کمک ها به بخشی از دشواری های آن ها رسیدگی کند.

منبع میگوید که هر ولسوالی را به تناسب کثرت بیجا شدگان جنگ برای شان یک سقف تعیین میکنند، تا بتوانند بیجا شدگان تمام بدخشان از این کمک ها مستفید شوند.

در بدخشان حدود پنج هزار خانواده به دلیل جنگ بیجا شده اند، شماری از این بیجا شدگان هم می گویند که با دشواری فراوان روبرو هستند و یگانه دروازه امید شان کمک های امدادی موسسات دولتی و غیر دولتی است.

مسوول اداره مهاجرین بدخشان هم میگوید که بخش بزرگی از این خانواده ها در سال های گذشته بیجا شده اند و خلاف سال های گذشته امسال همزمان با آغاز فصل جنگ شمار بیجا شدگان کمتر بوده است. 

 

خبرنگار: شریف شایق

خواندن 114 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)