اکثریت معتادانی که در بدخشان تداوی می شوند، دوباره اعتیاد روی می آورند

اکثریت معتادانی که در بدخشان تداوی می شوند، دوباره اعتیاد روی می آورند

اکثریت معتادانی که به هدف ترک اعتیاد تداوی می شوند، به دلیل نبود فرصت های مناسب شغلی و وجود مشوق های اعتیاد آور در اجتماع دوباره به استعمال مواد مخدر روی می آورند.

داکتر نوشین کریمی معاون صحت عامه بدخشان با بیان این مطلب میگوید که اگر روند مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر همین گونه پیش برود، نتایج مثبتی از آن بدست نمی آید.

منبع می گوید که نود و پنج در صد کسانی که تداوی می شوند، دوباره به استعمال مواد مخدر روی می آورند و دلیل آن فقر و بیکاری در اجتماع و همنشین های معتاد است.

 معاون صحت عامه بدخشان میگوید که سالانه شمار زیادی از معتادان در مراکز ترک اعتیاد در بدخشان تداوی می شوند، اما دیده می شود اکثریت آنها دوباره به مواد مخدر روی  می آورند.

محمد قایید افندی، رییس اداره مبارزه با مواد مخدر بدخشان اما می گوید که تا زمانی که برای افراد معتاد زمینه های شغلی لازم فراهم نشود، آن ها دوباره به استعمال مواد مخدر روی می آورند.

در بدخشان براساس آماری که از سوی اداره محلی بدخشان داده شده، شمار معتادان این ولایت به بیست و پنج هزار نفر می رسد، با وجود تلاش هایی که جریان دارد، اعتیاد به مواد مخدر سیر صعودی دارد و تلاش های انجام شده در کاهش میزان معتادان اثر بخش ارزیابی نمی شود.

 

خبرنگار: شریف شایق

خواندن 179 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)