نسل برخی از گیاهان طبی در بدخشان رو به انقراض است

نسل برخی از گیاهان طبی در بدخشان رو به انقراض است

مسوولان اداره زراعت بدخشان میگویند که افراط در جمع آوری  گیاهان طبی  در بدخشان که به شکل غیر فنی صورت می گیرد، سبب از بین رفتن برخی از این بته های ارزشمند شده است.

مسولان اداره زراعت بدخشان میگویند، کشت مجدد این گیاهان زمانی نتیجه‌ی مثبت میدهد که بعد ازین ازقطع این نباتات و فروش آن به بازار جلوگیری بعمل آید.
 نور محمد نوری آمر منابع طبیعی ریاست زراعت و مالداری بدخشان با نگرانی از انقراض نسل برخی از گیاهان طبی می گوید که استفاده غیر فنی سبب شده است تا برخی از این گیاهان ارزشمند در حال نابودی قرار بگیرند.
آقای نوری میگوید بسیاری از بته های ارزشمند به دلیل رفع حاصل غیر فنی از ریشه خشکانده  شده  و ساحاتی که این گیاهان در آن میروییدند، اکنون به یک صحرای خاکی تبدیل شده است.
ریاست زراعت و مالداری بدخشان در سالهای اخیر برای جبران و تلافی زیانی که به این گیاهان وارد ساخته  شده، به کشت مجدد برخی ازین نباتات اقدام کرده است.
مسؤلان ریاست زراعت بدخشان میگویند حیات دوباره بخشیدن به  این بته های ارزشمند دارویی ،از طریق تطبیق پروژه های احیای مجدد نباتات طبی ممکن است اما انجام این کار مستلزم زمان زیاد و مصرف هزینه های هنگفت خواهد بود.

خواندن 153 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)