داکتران معترض در بدخشان: معاش ما مانند گذشته پرداخت شود 

داکتران معترض در بدخشان: معاش ما مانند گذشته پرداخت شود 

داکتران، کارکنان صحی و کارگران خدماتی شفاخانه ولایتی فیض آباد در مرکز بدخشان در اعتراض به برکناری شماری از کارکنان شفاخانه ولایتی و کاهش حقوق ماهانه شان دست به اعتصاب کاری زدند.

داکتر عبدالرحیم، یکی از معترضان به بیان شمال گفت که خواست داکتران معترض این است که معاش شان مانند گذشته پرداخت شود و کسانی که دست شان از کار گرفته شده است دوباره به وظایف شان برگردانده شوند.

در همین حال داکتر نور خاوری، رییس صحت عامه بدخشان می‌گوید که براساس طرح جدید، معاش داکتران در برابر اجراآت آن ها پرداخته می شود و اگر داکتران بیشتر کار کنند پول بیشتر به دست می‌آورند.

وی می‌گوید که هر گاه داکتران از هدف تعیین شده بالا تر کار کنند از معاش قبلی شان هم بیشتر بدست می‌آورند. داکتر دوران، مسوول دفتر خدمات صحی آقاخان در بدخشان می‌گوید که معاش داکتران در طرح جدید کاهش نیافته است.

بشیر صمیم، رییس شورای ولایتی بدخشان هم می‌گوید که کاهش حقوق داکتران در بدخشان با توجه به دشواری هایی که در این ولایت وجود دارد، پذیرفتنی نیست. اما وی از داکتران خواست که به کارشان ادامه بدهند.

داکتران معترض در شفاخانه ولایتی فیض آباد می‌گویند که یک تعداد کارمندان شفاخانه ولایتی فیض آباد خلاف قانون کار افغانستان از کار برکنار شده اند و تا زمانی که افراد برکنار شده دوباره به وظایف شان برگردانده نشوند، آن‌ها به خواست های خود تاکید خواهند کرد.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

 

 

خواندن 292 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 حوت 1397 ساعت 13:50
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)