کار بند برق شورابک در مرکز بدخشان، پنجاه در صد پیشرفته است

کار بند برق شورابک در مرکز بدخشان، پنجاه در صد پیشرفته است

کار احداث بند برق شورابک در مرکز بدخشان، پنجاه در صد پیشرفته است و قرار است تا یک سال دیگر به بهره برداری سپرده شود.

این نیروگاه انرژی آبی به هزینه بیشتراز ۴۴ میلیون یورو از کمک‌های کشور آلمان ساخته می‌شود و یک کمپنی ترکی کار تطبیق این پروژه را به دوش دارد.

یردینج یوز دینچر، مسوول شرکت فیکا در پروژه برق شورابک در بدخشان می‌گوید که کار احداث این پروژه پنجاه در صد تکمیل شده است و قراراست که قبل از زمان تعیین شده تکمیل و به بهره برداری سپرده شود، او می‌گوید که در ماه های اخیر کار ساختمانی را تشدید بخشیده اند.

انجینر سید احمد ناصری، مسوول اداره حوزه دریایی کوکچه در بدخشان می‌گوید که با احداث این دستگاه انرژی برق در مرکز بدخشان میزان دسترسی مردم به انرژی برق بالا می‌شود و درکنار آن ها تلاش برای انتقال برق وارداتی از ولایت تخار به بدخشان هم در دستور کار حکومت قرار دارد.

هم‌زمان با این سلطان محمد عطایی رییس اداره برق بدخشان هم می‌گوید که کار شبکه سازی و تمدید لین برای ده هزار و هشت خانه تکمیل شده است و تا تکمیل کار پروژه برق شورابک برای شش هزار خانه دیگر کار شبکه سازی هم تکمیل می‌شود.

در حال حاضر برق مورد نیاز مردم مرکز بدخشان توسط جنراتور‌ها دیزلی تامین می‌شود و هر کیلو وات برق در بدل سی افغانی به مردم به فروش می‌رسد. مردم در مرکز بدخشان در یک شبانه روز چند ساعت محدود در شب به برق دسترسی دارند و از آن صرف برای تنویرخانه‌های شان استفاده می‌کنند.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

 

خواندن 190 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)