پنجاه تن در بیشتر از دو هفته‌ی گذشته در بدخشان جان باخته اند

پنجاه تن در بیشتر از دو هفته‌ی گذشته در بدخشان جان باخته اند

طی دو هفته‌ی گذشته در بدخشان پنجاه تن از باشنده‌گان این ولایت در اثر حوادث طبیعی و فرود آمدن معادن جان باخته اند و ده‌ها منزل مسکونی هم در اثر حوادث مذکور تخریب شده‌اند.

سید عبدالله همایون دهقان، رییس اداره مبارزه با حوادث طبیعی بدخشان می‌گوید که برای بستگان تمام قربانیان حوادث یاد شده کمک‌های نقدی و برای ده‌ها خانواده‌ای که از اثر تخریب منازل شان بی‌جا شده‌اند، کمک‌های غذایی و غیرغذایی توزیع شده است.

رییس اداره مبارزه با حوادث بدخشان گفت که هشتاد و نه منزل مسکونی در ولسوالی‌های مختلف بدخشان تخریب شده است و برای تمام متضررین کمک‌های اولیه توزیع شده است.

آقای دهقان می‌گوید که در دو روز اخیر حوادث طبیعی بازهم ساکنان بدخشان را متضرر ساخته است و برنامه‌های کمک‌رسانی به این خانواده‌ها روی دست گرفته شده است.

وی هم‌چنان می افزاید که برای کمک‌رسانی به متضررین حوادث احتمالی در مناطقی که راه زمینی ندارند، آمادگی‌های از قبل گرفته شده است.

در بدخشان امسال به شکل بی‌سابقه‌ای برف باریده است و در حال حاضر راه مواصلاتی نیمی از ولسوالی‌های بدخشان با مرکز این ولایت بسته است، بارندگی‌های شدید امسال در کنار سرازیر شدن برف‌کوچ‌ها دسترسی مردم به مراکز صحی و بازارها را محدود ساخته و مردم را با دشواری‌های زیادی مواجه کرده است.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

 

خواندن 211 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)