دولت به بیجاشدگان جنگ در بدخشان پول نقد توزیع کرد

دولت به بیجاشدگان جنگ در بدخشان پول نقد توزیع کرد

برای سه‌صدوهفتاد خانواده‌ی بی‌جاشده ناشی از جنگ دربدخشان کمک نقدی توزیع شد.

اداره امور مهاجرین ولایت بدخشان، بیجاشدگان جنگ را قبلاً شناسایی کرده و حالا برای این خانواده‌ها کمک نقدی انجام داد تا در فصل زمستان با دشواری‌های بیشتر مواجه نشوند.

بیجاشدگان جنگ در بدخشان اما می‌گویند که آن‌ها به حمایت دوامدار نیازمند هستند و کمک‌های مقطع‌یی نمی‌تواند پاسخ‌گوی دشواری‌های بیجاشدگان جنگ در بدخشان باشد.

اخترمحمد خیرزاده، معاون والی بدخشان می‌گوید پولی که به بیجاشدگان جنگ توزیع شده از بودجه دولت افغانستان پرداخته شده است.

منبع گفت، که برای هر خانواده پانزده هزار افغانی توزیع می‌شود و کسانی که مستحق شناخته شده‌اند، برای‌شان چک داده می‌شود و آن‌ها پول خود را از بانک دریافت می‌کنند.

عبدالواحد طیبی، مسوول اداره مهاجرین ولایت بدخشان می‌گوید که بیجاشدگان جنگ در بدخشان به حمایت نهادهای مختلف کمک‌رسان نیاز بیشتر دارند چون در بدخشان فقر فراگیر است و بیجاشدگان هیچ چیزی برای دوام زندگی‌شان در اختیار ندارند.

آقای طیبی گفت کسانی که کمک نقدی دریافت می‌کنند عموماً از ولسوالی‌های وردوج، یمگان، جرم، راغستان، ارگو و یفتل بی‌جا شده‌اند.

اداره امور مهاجرین ولایت بدخشان می‌گوید که در جریان تابستان که ناامنی‌ها تشدید یافت شمار بیجاشدگان جنگ به هفت هزار خانواده می‌رسید، اما پس از برگشت امنیت به بعضی از محلات، شمار بیجاشدگان کاهش یافت و در حال حاضر پنج هزار خانواده در بدخشان از اثر جنگ و دشواری‌های دیگر بی‌جا شده‌اند.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

 

خواندن 203 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)