شکار پرندگان در بدخشان افزایش یافته است

شکار پرندگان در بدخشان افزایش یافته است

مسوولان محلی در بدخشان می‌‌گویند که افزایش تهدیدها بر اکوسیستم حیات وحش سبب شده است تا شمار زیادی از گونه‌های پرندگان جغرافیای بدخشان را ترک کرده و به مناطق کوهستانی تاجیکستان و پاکستان فرار کنند.

غلام نبی سرفراز، رئیس ادارۀ محیط زیست بدخشان می‌گوید، شکار پرندگان در بدخشان افزایش یافته است و خلاف افزایش شکار پرندگان، تا هنوز کوچک‌ترین اقدامی برای جلوگیری از شکار بی رویه‌ی پرندگان صورت نگرفته است.

آقای سرفراز می‌گوید که افراد مسلح غیر مسوول عوامل عمده شکار پرنده گان هستند و در برخی از مناطق کوهستانی بدخشان نسل برخی از پرندگان با تهدید نا بودی روبرو شده است.

همزمان با این سمونوال سیدعباس سادات، فرمانده پولیس بدخشان هم می‌گوید که شکار پرندگان یک عمل مخالف قانون است و پولیس در این راستا با جدیت کار می‌کند.

منبع می گوید که به تمام ولسوالی‌ها و حوزه‌های امنیتی دستور داده شده که از شکار پرنده‌گان به گونه‌ی جدی جلو گیری نمایند و به هیچ کس اجازه ندهند که به شکار پرنده‌گان ادامه دهند و کسانی که این عمل را انجام می‌دهند با آن‌ها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

با آن که مسوولان محلی بدخشان همواره از تلاش ها برای جلوگیری از شکار حیات وحش سخن زده‌اند؛ اما افزایش شکار در بدخشان سبب شده است تا نسل شماری از گونه‌های حیات وحش با خطر نابودی روبرو شود.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

خواندن 285 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)