چاپ کردن این صفحه
والی بدخشان استخراج غیرقانونی معدن طلای راغستان را رد می‌کند 

والی بدخشان استخراج غیرقانونی معدن طلای راغستان را رد می‌کند 

والی بدخشان استخراج غیرقانونی معدن طلای راغستان را رد می‌کند و می‌گوید که استخراج معدن طلای راغستان با وسایل ابتدایی ناممکن است.

معدن طلای بکادر ولسوالی راغستان اخیراً توسط وزارت معادن افغانستان با یک شرکت غیردولتی به قرار داد سپرده شده است.

احمد فیصل بیک‌زاد، والی بدخشان می‌گوید که مردم محل با ابزار عادی که در اختیار دارند نمی‌توانند از این معدن استفاده کنند و تنها استخراج به شکل ریگشویی در اطراف این معدن وجود دارد که به شکل سنتی از قدیم ها رواج داشته است.

والی بدخشان خوشبین است که با آغاز کار استخراج معدن طلای راغستان زمینه کار برای مردم محل فراهم می شود و استخراج این معدن در تقویت اقتصاد محلی و دولت افغانستان موثر خواهد بود.

آقای بیک‌زاد همچنان می‌افزاید که برای تامین امنیت معدن شرکت قرار دادی باید یک قطعه محافظتی با خود داشته باشد و در صورت نیاز حضور نظامیان را در مناطق مجاور این منطقه تقویت خواهند کرد.

ساکنان بدخشان هم می‌گویند که در بدخشان میزان فقر و بیکاری بالاست و استخراج معدن یکی از زمینه های شغل زا در بدخشان است که در صورت توجه دولت زمینه کار برای مردم در این ولایت فراهم می گردد.

ولسوالی راغستان جایی که معدن طلا در آن موقعیت دارد، در حال حاضر از مناطق به شدت نا امن بدخشان است و مقام های محلی می گویند که تلاش می کنند تا زمینه امنیتی را برای استخراج معدن طلای راغستان فراهم کنند.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

خواندن 728 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)