شمار گردشگران داخلی و خارجی به بدخشان افزایش یافته است 

شمار گردشگران داخلی و خارجی به بدخشان افزایش یافته است 

مسوول اداره گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان از دو برابر شدن شمار گردشگردان داخلی و خارجی به بدخشان خبر می دهد.

صدیقی لعلزاد، آمر گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان می‌گوید که شمار گردشگران داخلی و خارجی  که امسال از ساحات توریستی بدخشان دیدن کرده اند، نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش یافته است.

آقای لعلزاد می‌گوید که سال گذشته در مجموع چهارده هزار گردشگر داخلی و خارجی به بدخشان سفر کرده بودند، اما امسال که هنوز چند ماه به پایان سال جاری باقی‌مانده است، دو صد و شصت گردشگرخارجی و شانزده هزار گردشگر داخلی به بدخشان آمده اند.

آقای لعلزاد می‌گوید که توریستان خارجی بیشتر از پارک ملی در ولسوالی واخان و گردشگران داخلی هم از ساحات دیدنی ولسوالی های شهدا و بهارک دیدن کرده اند.

مسوول گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان می‌گوید که افزایش شمار گردشگران به بدخشان در بهبود اقتصاد مردم کمک می‌کند و افراد زیادی از ساکنان ولسوالی های اشکاشم و واخان در بخش های هوتلداری، ترجمانی و رانندگی مشغول کار شده اند.

مسوولان اداره اطلاعات و فرهنگ بدخشان می‌گویند نا امنی در بدخشان مانع عمده سفر گردشگران به این ولایت است و اکثر گردشگرانی که از پارک ملی در ولسوالی واخان دیدن کرده اند، از طریق خاک تاجیکستان به ولسوالی اشکاشم آمده و از آن جا به ولسوالی واخان رفته اند.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

خواندن 228 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)