گفتمانی تحت نام فرایند مردم سالاری در افغانستان در بدخشان  برگزار شد

گفتمانی تحت نام فرایند مردم سالاری در افغانستان در بدخشان  برگزار شد

یک نهاد غیر دولتی به همکاری یک دانشگاه خصوصی در بدخشان، به هدف آشنا سازی مردم با مفاهیم و ارزش های دموکراسی و روند های مردم سالار، گفتمانی را تحت نام فرایند مردم سالاری در افغانستان، به راه انداختند.

مسوولان این نهادها می گویند که از طریق این برنامه تلاش می کنند تا مفاهیم و ارزش های دموکراسی را بیشتر به معرفی بگیرند و اعتماد مردم به دموکراسی و روند های مردم  سالار را بیشتر بسازند.

جواد الدین میریان، مسوول نهاد غیر دولتی اندیشکده آزادی، هدف از راه اندازی گفتمان مذکور را بالا بردن فهم مردم از ارزش ها و مفاهیم دموکراسی عنوان کرد.

در گفتمان مذکور، شماری زیاد از جوانان، استادان دانشگاه ها، فعالان مدنی و زنان شرکت کرده بودند و مفاهیم چون، چالش های مردم سالاری در افغانستان، مردم سالاری و توسعه سیاسی و فدرالیزم و مردم سالاری را به بحث گرفتند.

آقای میریان، گفت که بالا رفتن فهم مردم در مورد فرایندهای مردم سالار باعث می شود که مردم آگاهانه از آن ها برای تعیین سرنوشت سیاسی خود استفاده کنند و برای تعیین سرنوشت سیاسی شان تصمیم عاقلانه بگیرند.

مسوول اندیشکده آزادی می گوید که پیش از این، نشست های مشابه را در ولایات کابل و بغلان برگزار کرده بودند و این روند را ادامه می دهند و گفتمان های مشابه را در ولایات دیگر نیز برگزار خواهند کرد.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

خواندن 296 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)