آغاز برنامه‌ی کار آموزی برای فارغان دانشکده‌های حقوق و شرعیات در بدخشان

آغاز برنامه‌ی کار آموزی برای فارغان دانشکده‌های حقوق و شرعیات در بدخشان

بخش حاکمیت قانون دفتر «جی آی زید» در بدخشان، شماری از فارغان دانشکده‌های حقوق و شرعیات را شامل یک برنامه‌ی کار آموزی می‌سازد و این افراد برای مدت شش ماه در اداره‌های عدلی و قضایی بدخشان به عنوان کار آموز استخدام می‌شوند تا آنچه را به شکل تیوریک در دانشگاه فراگرفته‌اند، به شکل عملی کار کنند.

احمدضیاء رحمانی مسوول بخش حاکمیت قانون «جی آی زید» در بدخشان می‌گوید، که این برنامه زمینه‌ی جذب این افراد را در اداره‌های مذکور فراهم می‌کند و آنان پس از تکمیل این دوره‌ی کاری می‌توانند، در این نهاد استخدام شوند.

آقای رحمانی می‌گوید، که سی تن از فارغان دانشکده‌های یاد شده شامل این برنامه می‌شوند و پنجاه تن برای راه‌یابی به این برنامه درخواست داده‌اند که پس از سپری کردن یک آزمون سی تن آن ها به این برنامه‌ی کار آموزی راه خواهند یافت.

منبع گفت، که برای کسانی که شامل برنامه‌ی کار آموزی می‌شوند، مدد معاش از سوی دفتر «جی آی زید» پرداخته می‌شود و در آخر برنامه هم تصدیق‌نامه‌ی یک سال تجربه از سوی کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی نیز اعطا می‌گردد.

بخش حاکمیت قانون «جی آی زید» در بخش ارتقای ظرفیت ادارات عدلی و قضایی و دانشکده‌های حقوق و شرعیات بدخشان کار می‌کند و تا حالا برنامه‌های زیادی را در این بخش اجرا کرده است.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

خواندن 189 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)