پولیس مبارزه با مواد مخدر بدخشان:حملات مسلحانه بر نیروهای پولیس هیچ تاثیری بالای کارزار تخریب مزارع کوکنار ندارد

پولیس مبارزه با مواد مخدر بدخشان:حملات مسلحانه بر نیروهای پولیس هیچ تاثیری بالای کارزار تخریب مزارع کوکنار ندارد

معاون اداره‌ی پولیس مبارزه با مواد مخدر بدخشان می‌گوید که در برخی از مناطق افراد مسلح تلاش می‌کنند تا با حمله بر نیروهای پولیس از تخریب مزارع کوکنار جلوگیری کنند، اما این کار نتوانسته است که جلو تخریب مزارع کوکنار را بگیرد.

سمونیار نثاراحمد جهانگیر، معاون پولیس مبارزه با مواد مخدر بدخشان می‌گوید که تا هنوز در برخی از روستاهای ولسوالی ارگو شاهد موارد حمله به نیروهای پولیس در جریان تخریب مزارع کوکنار بوده‌اند، اما این حملات نتوانسته است بالای کارزار تخریب مزارع کوکنار تاثیر منفی بگذارد.

این مقام پولیس می‌گوید که تلاش برای تثبیت هویت کسانی که از مزارع کوکنار به شکل مسلحانه دفاع می‌کنند، آغاز شده است و نهادهای کشفی در این راستا کار می‌کنند تا مشخص شود که این افراد کی‌ها هستند.

در همین حال محمد قایید افندی رییس اداره مبارزه با مواد مخدر بدخشان می‎گوید که نهادهای امنیتی از روند تخریب مزارع کوکنار به جدیدت حمایت می‌کنند و همین اکنون دو تانگ هاموی از قطعه ریزرف پولیس با ما در ساحه است و اگر حملات مسلحانه بالای نیروهای ما انجام می‌شود، ما قوای خود را تقوی کردیم تا از خود دفاع کنیم.

در بدخشان امسال بیشتر از شش هزار هکتار زمین کوکنار کشت شده است و مسوولان محلی بدخشان می‌گویند که کارزار تخریب این مزارع را آغاز کرده‌اند و سعی می‌کنند تا بخشی از این مزارع را تخریب کنند و نگذارند که از شش هزار هکتار زمین حاصل کوکنار برداشته شود.

 

خبرنگار: محمد شریف شایق 

خواندن 240 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)