بزرگ‌داشت از هفته‌ی بسیج ملی علیه مواد مخدر در بدخشان 

بزرگ‌داشت از هفته‌ی بسیج ملی علیه مواد مخدر در بدخشان 

روز گذشته، از هفته‎ی بسیج ملی علیه مواد مخدر در بدخشان با حضور شماری از مسوولان محلی، عالمان دین و دانش‌آموزان مکتب‌ها بزرگ‌داشت شد.

۲۶ جون روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است و دولت افغانستان همزمان با این روز یک هفته را به عنوان هفته‌ی بسیج ملی علیه مواد مخدر اعلام کرده است تا در مورد اضرار مواد مخدر به مردم آگاهی داده شود و همه‌گان در امر مبارزه با مواد مخدر سهیم شوند.

حسین جلیلی، هماهنگ کننده‌ی برنامه‌های اداره جرم‌ها و مواد مخدر ملل‌متحد در بدخشان که مسوولیت برگزاری همایش تجلیل از هفته‌ی بسیج ملی علیه مواد مخدر را به دوش داشت، گفت که  ۲۶ جون روز جهانی مبارزه با موادمخدر است و دولت افغانستان هم یک هفته را هفته‌ی بسیج ملی آگاهی اعلام کرده است و این هفته در سراسر افغانستان تجلیل می‌شود.

مولوی حجت‌الله یکی از عالمان دینی هم در این همایش سخن‌رانی کرد و گفت که هر نوع عایدی از مدرک مواد مخدر حرام است و هیچ توجیهی بر آن ارایه شده نمی‌تواند.

همزمان با تجلیل از هفته‌ی بسیج ملی علیه مواد مخدر در بدخشان، مسوولان محلی این ولایت از تشدید برنامه‌ی تخریب مزارع کوکنار سخن می‌گویند و تاکید دارند که علی‌الرغم مشکلاتی که وجود دارد، با تمام قوت مزارع کوکنار را تخریب می‌کنند.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

خواندن 186 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)