۲۱ کیلو متر جاده در ولسوالی ارگوی بدخشان به بهره برداری سپرده شد

۲۱ کیلو متر جاده در ولسوالی ارگوی بدخشان به بهره برداری سپرده شد

جاده‌ای  به طول ۲۱ کیلومتر و عرض شش متر که به‌تازه‌گی توسط برنامه‌ی راه‎سازی روستایی ریاست انکشاف دهات بدخشان در ولسوالی ارگوی این ولایت ساخته شده است، روز پنج‎شنبه به بهره برداری سپرده شد.

این جاده به هزینه‎ی هفتادوچهار میلیون افغانی از بودجه وزارت انکشاف دهات ساخته شده است و سی‎هزار نفر باشنده‎گان ۴۰ روستای ولسوالی ارگو به صورت مستقیم و ۵۰ تن به صورت غیرمستقیم از آن استفاده می‎کنند.

انجینر نادرشاه شحنه، مسوول برنامه‎ی راه‎سازی روستایی ریاست انکشاف دهات بدخشان می‎گوید که این جاده از سرک عمومی فیض آباد - کشم آغاز می‎شود و تا روستاهای بونیقره، ارغند و چهار دره‎ی ولسوالی ارگو ادامه می‎یابد و در مسیر این جاده ۴۴ ساختمان اساسی که شامل پلچک‎ها و دیوارهای استنادی است، نیز ساخته شده‌اند.

مسوول برنامه‌ی راه‌سازی روستایی بدخشان گفت که از این جاده همچنان می‌تواند ولسوالی‌های ارگو و درایم را به مرکز بدخشان وصل کند.

ولسوالی ارگو از ولسوالی‌های پرجمعیت بدخشان بوده که پیشه‌ی اکثریت مردم این ولسوالی دهقانی است و احداث جاده‌ها برای آنان می‌تواند در بخش انتقال فراورده‌های زراعتی‌شان به بازار بسیار سود مند تمام شود.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق 

خواندن 482 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)