زمینه‌سازی برای یک بازار زنانه در بدخشان 

زمینه‌سازی برای یک بازار زنانه در بدخشان 

شماری از زنانی که در بدخشان مشغول فعالیت‌های حرفه‌ای هستند و صنایع دستی تولید می‌کنند، می‌گویند که نشانی مشخصی برای فروش محصولات‌شان ندارند و  باید اداره محلی بدخشان برای آنان یک بازار زنانه ایجاد کند.

شکریه شهرانی، مسوول یک نهاد غیردولتی در بدخشان می‌گوید که در سایر ولایت‌های افغانستان این زمینه فراهم شده است و این کار سبب شده است که زنان بتوانند محصولات و فراورده‌های دستی‌شان را در یک نشانی مشخص به فروش برسانند و داشتن بازار و محل مشخص برای فروش صنایع دستی زنان، آنان را به کار بیشتر در این راستا تشویق می‌کند.

هم‌زمان با این ذوفنون حسام ناطق، رییس امور زنان بدخشان می‌گوید که زمین برای ایجاد بازار زنانه در مرکز بدخشان تهیه کرده‌اند و بنیاد آغاخان هم به آنان وعده کرده است که هزینۀ احداث مارکیت زنانه را در مرکز بدخشان می‌پردازد.

رییس امور زنان بدخشان هم‌چنان می‌گوید که نو آوری در طراحی صنایع دستی زنان در بدخشان ضروری پنداشته می‌شود زیرا طراحی‌های سنتی نمی‌توانند در بازار با تولیدات دستی سایر مناطق افغانستان رقابت کنند.

رییس امور زنان بدخشان می‌گوید که تلاش می‌کنند تا به‌همکاری نهادهای غیردولتی زنان را به ولایت‌های دیگر بفرستند تا تبادل تجارب صورت بگیرد و آنان بتوانند با نو آوری در طراحی محصولات‌شان برای خود در بازار جای باز کنند. 

 

خبرنگار: محمد شریف شایق 

خواندن 354 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)