والی بدخشان: ما برای پاسخگویی به کمبود مواد غذایی در مناطق سرحدی بدخشان تدابیری قبلی داریم

والی بدخشان: ما برای پاسخگویی به کمبود مواد غذایی در مناطق سرحدی بدخشان تدابیری قبلی داریم

 در حالی که باشنده‌گان ولسوالی‌های سرحدی بدخشان از بلند رفتن قیمت مواد غذایی نگران هستند، اما والی بدخشان می‌گوید که در مناطق سرحدی ذخایر استراتژیک مواد غذایی از قبل ساخته شده اند و در صورت نیاز، به مردم نیازمند توزیع می شود.

طلب‌الدین قادری، عضو شورای ولایتی بدخشان می‌گوید، برف‌باری‌های اخیر و حضور طالبان در مسیر راه ولسوالی وردوج، مسیری که چهار ولسوالی مرزی بدخشان را به مرکز این ولایت وصل می‌کند، سبب شده است که بهای مواد اولیه در ولسوالی‌های زیباک، اشکاشم، واخان و شغنان بالا برود.
به گفتۀ او در نتیجۀ بندش راه‌های موصلاتی بهای مواد غذایی افزایش یافته و مردم در زمینۀ دست‌رسی به مواد اولیه‌ای مورد نیاز شان با مشکلات زیادی روبرو اند.
احمد فیصل بیگزاد والی بدخشان، اما می‌گوید که آماده ‌گی‌های لازم برای کمک رسانی به نیازمندان از سوی حکومت محلی و نهادهای کمک کننده از پیش، روی دست گرفته شده اند.
آقای بیگزاد، می‌افزاید که حکومت محلی بدخشان به منظور کمک رسانی به مردم در چند نقطه از ولسوالی‌های سرحدی گدام‌ها و ذخایر استراتژیک را ایجاد نموده است و در صورت نیاز از این ذخایر جهت کمک رسانی به مردم استفاده می‌کند.

 


خبرنگار: محمدشریف شایق

خواندن 257 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)