سه‌هزاروهفت‌صد پروژۀ انکشافی از طریق برنامۀ همبستگی ملی در بدخشان تطبیق شده است

سه‌هزاروهفت‌صد پروژۀ انکشافی از طریق برنامۀ همبستگی ملی در بدخشان تطبیق شده است

از طریق برنامۀ همبستگی ملی در طول ۱۵ سال گذشته در ولایت بدخشان، ۳۷۰۰ پروۀ انکشافی تطبیق شده‌اند و مردم از آن استفاده می‌کنند.

انجنیر عبدالولی زاهد، مسوول برنامۀ همبستگی ملی در ریاست احیا و انکشاف دهات بدخشان روز پنج‌شنبه به بیان شمال گفت که دور اول برنامۀ همبستگی ملی در تمام ولسوالی‌ها و دور دوم آن در ۱۶ ولسوالی بدخشان تطبیق شده است و از این طریق ۳۷۰۰ پروژۀ انکشافی مطابق به خواست و نیازمندی مردم محل تطبیق شده‌اند.

آقای زاهد افزود که با تطبیق این پروژه‌ها سهولت‌های زیادی برای مردم در عرصه‌های مختلف در روستاهای این ولایت به میان آمده‌اند.

او گفت که حالا بسیاری از روستاها به آب صحی آشامیدنی، برق، سرک و سایر نیازمندی‌های اولیۀ‌شان دست‌رسی یافته‌اند.

انجنیرعبدالولی علاوه کرد که بسیاری از پروژه‌ها از طریق برنامۀ همبستگی ملی مطابق به خواست مردم در بخش‌های تأمین آب آشامیدنی صحی، برق، جاده‌های روستایی و کانال‌های زراعتی تطبیق و از طریق این برنامه سهولت‌های زیادی به مردم ایجاد شده‌اند.

برنامه همبستگی ملی از سال ۲۰۰۳ در بدخشان آغاز و در سال ۲۰۱۷ به پایان رسیده است و برنامه ملی میثاق شهروندی جای‌گزین این برنامه شده است.

برنامۀ ملی میثاق شهروندی در حال حاضر ۸ ولسوالی بدخشان را تحت پوشش قرار داده و قرار است در ده سال آینده، این برنامه تمام مناطق بدخشان را تحت پوشش قرار بدهد.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق

خواندن 1115 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)