ارقام خشونت در برابر زنان در بدخشان کاهش یافته است

ارقام خشونت در برابر زنان در بدخشان کاهش یافته است

رئیس امور زنان بدخشان می‌گوید که در سال جاری ارقام ثبت شدۀ قضایای خشونت علیۀ زنان نشان می‌دهد که رقم خشونت دربرابر زنان در تناسب به سال گذشته کاهش یافته است.

پوهنمل ذوفنون حسام ناطق رییس امور زنان بدخشان روز گذشته به بیان شمال گفت که امسال ۱۴۳ قضیۀ خشونت علیۀ زنان را ثبت کرده‌اند، در حالی که در سال گذشته این رقم به ۱۹۰ مورد می‌رسید، منبع گفت که کاهش رقم خشونت علیۀ زنان خوشبینی آن‌ها را نسبت به آینده زنان بیشتر کرده است.
رییس امور زنان بدخشان می‌گوید که وضعیت زنان در این ولایت نسبت به سال گذشته بهبود یافته است و زنان حالا فرصت یافته‌اند در بیرون از خانه به کارهای مختلف مشغول شوند.
در همین حال آی‌نور اوزبیک یکی از فعالان حقوق زن در بدخشان کاهش ارقام خشونت علیۀ زنان را امیدوارکننده می‌داند و می‌گوید که این مسأله می‌تواند خوشبینی زنان را نسبت به آینده‌ی‌شان بیشتر بسازد.
مسوولان ادارۀ امور زنان بدخشان می‌گویند که وضعیت زنان در مناطق شهری این ولایت بهتر شده است و زنان فرصت یافته‌اند که در بیرون از خانه کار کنند و در فعالیت‌های مختلف سهم بگیرند، اما در روستاها هنوز هم مشکلاتی وجود دارد و نیاز است تا در این زمینه بیشتر کار شود.

 

خبرنگار: محمدشریف شایق

خواندن 1910 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)